Пост реліз

Потоваришувати з блокчейном і криптовалютами: як розвивається фінтех-індустрія – розповіли експерти на Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv

Трендом 2018 року стане посилення нагляду над ICO, а фраза про те, що криптовалюти знаходяться поза правовим полем, повинна бути забута. До такого висновку прийшли спікери на Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv.

29 березня у Києві вп'яте зібралися представники влади, підприємці, трейдери, юристи, засновники стартапів, щоб обговорити впровадження технології розподілених реєстрів у державні процеси і бізнес, а також розглянути питання створення нормативно-правової бази для криптовалютної індустрії та ICO.

Серед учасників: міністр інфраструктури Володимир Омелян, голова Держагентства з питань електронного урядування Олександр Риженко, президент «Українського Інвестиційного Холдингу» Марк Гінзбург, партнер CKR LAW LLP Гордон Ейнштейн.

Відкрив конференцію голова Мінінфраструктури Володимир Омелян. Він нагадав, що Україна входить до топ-14 країн світу щодо впровадження блокчейн-технологій, а у криптовалюті знаходиться 2,5% ВВП – 2,5 мільярда доларів.

Україна на блокчейні

За словами Володимира Омеляна, найближчим часом перед Мінінфраструктури стоїть низка ключових завдань: переведення усіх можливих реєстрів на блокчейн і підключення електронних послуг до блокової технології. У відомстві також планується реалізувати два пілотних проекти: на основі блокчейну створять реєстр автобусних перевезень і інвестиційних проектів.

Голова Держагентства з питань електронного урядування Олександр Риженко пообіцяв у 2018 році завершити переведення на технологію блокчейн і розумні контракти реєстрів майнових прав, які перебувають під адмініструванням Міністерства юстиції. Крім цього, він розповів про амбітні плани – перевести на блокчейн виборчий процес. Але на даний момент, крім теоретичних розробок, конкретної роботи з цього напрямку не ведеться.

Біткойни в законі

Даними криптовалютного ринку поділився CEO Attic Lab Сергій Васильчук. Він зазначив, що на сьогодні налічується одна тисяча п'ятсот сімдесят п'ять цифрових монет. Лише 45 з них мають денний обіг понад 10 млн дол., а домінація біткойна на ринку – 43,7%.

До цього часу фінансові регулятори більшості країн не визначилися з власним ставленням до криптовалют. Але, за словами керуючого партнера юридичної компанії Juscutum Артема Афяна, все більше країн починає сприймати криптовалюти як традиційний актив.

Він вважає, що найбільш цікавими регіонами щодо регулювання криптовалют є маленькі країни. До цього ж, 2018-й може стати роком держав Південної Америки і Африки, де влада досить активно експериментує з цифровими технологіями, а населення вже має досвід поводження з криптовалютами.

На думку Артема Афяна, потрібно припинити боятися регулювання криптовалютного ринку, адже, як тільки з’ясуються правила гри і будуть вироблені законодавчі норми, в індустрію почне заходити великий капітал.

«Буде легше здійснювати операції з конвертації криптовалюти на фіатні гроші, ринок зблизиться з класичним ринком цінних паперів», – підсумував він.

Нове для ICO

Більшість спікерів зійшлися на думці, що у 2018 році країни будуть посилювати нагляд за токенсейлами. Дана тенденція вже простежується у США, де влада пропонує реєструвати всі ICO-проекти в Комісії з цінних паперів і бірж.

«Представники комісії некоректно вважають, що всі токенсейли знаходяться під юрисдикцією відомства. Вони навіть не визнають, що теоретично можуть існувати платіжні та утилітарні токени, які не підпадають під поняття цінних паперів, навіть якщо розподіляються під час ICO. Ймовірно, таким чином вони хочуть захистити роздрібних інвесторів», – зазначив керуючий партнер юридичної фірми Crypto Law Partners Гордон Ейнштейн.

На його думку, необхідно створювати нову нормативно-правову базу для ICO, яка одночасно дозволила б токенсейлам розвиватися і стимулювала б їх діяти чесно.

У свою чергу заступник директора цифрового агентства «Ольшанський і Партнери» Олександр Федотов навів дані щодо індустрії токенсейлів. Він акцентував увагу на вкладах у ICO:

32% інвесторів вкладають суму від $ 100 до $ 499;

20% інвесторів – від $ 50 до $ 99;

20% інвесторів – від $ 500 до $ 999;

10% інвесторів – від $ 1000 до $ 4999.

Також він озвучив цифри про те, чого бояться інвестори:

scam – 54%;

злом проекту – 4%;

відсутність заробітку – 18%;

затягування термінів – 10%;

інше – 24%.

Успішні кейси

Як приклади успішного застосування блокчейн-технологій, наводилися окремі кейси державного сектора, кібербезпеки, благодійності. Наприклад, державний майданчик OpenMarket став першим у світі онлайн-аукціоном із застосуванням технології блокчейн. Платформа призначена для продажів арештованого та конфіскованого майна. З вересня 2017 року із застосуванням блокчейна було проведено 24 202 аукціони, загальна сума продажів яких склала 692 млн грн.

CEO торгового благодійного майданчика One + One Михайло Палей розповів, що платформа використовує блокчейн для підвищення прозорості благодійної системи. Автори проекту також вирішили випустити спеціальний токен, який буде затребуваний на біржі й яким можна буде проводити оплату в багатьох магазинах.

Одним з найбільш актуальних залишається питання кібербезпеки. За словами CEO проекту Remme Олександра Момота, його команда розробила продукт для безпарольної аутентификації користувачів і пристроїв на блокчейні. Рішення працює на SSL-сертифікаті. Тобто, сервіс перевіряє валідність сертифіката, і момент введення пароля відсутній, тому його не можна викрасти. Єдиний варіант – викрасти пристрій.

Фінанси, інвестиції та корупція

Гості Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv також могли відвідати панельну дискусію, присвячену ініціації регуляторної пісочниці для блокчейн-проектів. Учасники обговорення дійшли висновку, що лише технологія розподілених реєстрів може перемогти корупцію в Україні та сприяти залученню додаткових інвестицій і посиленню технологічного потенціалу країни.

Традиційно на конференції свої стенди представили постачальники «заліза» для домашнього та промислового майнінгу – MyRig, Megahash, Asic Trade, розробник блокчейн-гри Molotov Lab, платформа для обміну криптовалют Cointed, рекламні екосистеми – Vreo, Cointraffic.

Blockchain & Bitcoin Conference у столиці України стала одинадцятою конференцією Smile-Expo цієї серії у 2018 році. На черзі – Чехія, Фінляндія, Австралія, Грузія.

Детальніше ознайомитися з розкладом майбутніх подій і зареєструватися можна на офіційному сайті Smile-Expo.