Пост-реліз 2017

Як далеко зайде блокчейн? Підсумки Blockchain & Bitcoin Conference Kiev 2017

12 Жовтня у столиці відбулась четверта щорічна B2B конференція та виставка Blockchain & Bitcoin Conference Kiev. Три конференц-зали, більш ніж 40 експонентів та 1500 відвідувачів зробили її найбільш масштабним блокчейн-заходом в Україні.

Автор конференції, компанія Smile Expo – організатор серії заходів Blockchain & Bitcoin Conference по усьому світу, а також творець B2B-конференцій ICO Event, присвячених темі токенсейлів.

Конференцію було поділено на 3 потоки. В кожному виступили українські та закодонні блокчейн-ентузіасти, криптотрейдери та бізнес-ангели.

Хедлайнером став спеціальний гість конференції – шеф-редактор Tech Crunch Майк Бутчер, визнаний експерт серед ряду IT-видань, автор колонок в Financial Times, Guardian та Daily Telegraph, спікер ряду міжнародних технічних форумів.

Він не вважає, що ICO – це панацея для стартапів, але й не відкидає його переваг. Під час виступу він дав поради, як ідеально провести токенсейл з технічної точки зору, а також виділив найбільш перспективні країни для розвитку блокчейн-технологій: це Сингапур, Швейцарія, Росія та Україна.

Майк провів свій виступ на потоці «ICO: Практичний досвід» (на Blockchain & Bitcoin Conference Kiev вперше відвели окрему секцію для тих, хто цікавиться ICO та токен-економікою). Також тут виступив експерт з блокчейн-інвестицій Алєксєй Антонов, що запустив стартап SONM. Він описав, як працює маркетинг блокчейн рішень, та до чого тут ICO.

В свою чергу юрист Нестор Дубневич розповів про нюанси легалізації ICO, а голова групи «Технології та інтеграція» Сергій Бондаренко загострив увагу на феномені токенсейлів.

Поток «Фінанси, бізнес та законодавство» присвятили впровадженню блокчейну в Fintech та Govtech, розвитку E-Commerce, законодавчому та бізнесовому досвіду окремих країн в роботі з блокчейном та криптовалютами.

Так, CEO Cyber Fund Маріна Гур’єва назвала переваги блокчейну перед традиційною фінансовою системою (прозорість, контрольованість, доступність). Вона відзначила, що станом на 11 жовтня 2017 року капіталізація Bitcoin виросла на 412,5% (з $15,5 млрд до $79,3 млрд), а Ethereum – на 3879% (з $723 млн до $28,8 млрд) порівняно з січнем 2017.

Серед трендів блокчейн-економіки Марина відзначила роботів, що здатні самостійно проводити товарно-грошові операції.

Про роботів, як економічних суб’єктів також згадав експерт фонду інновацій та розвитку (IDF) Давид Кізіріа, він розповів про застосування блокчейну в міській економіці. Він порівняв традиційні системи держуправління с новими децентралізованими держсервісами. За його словами, завдяки технології DLT є можливість проводити ідентифікацію особистості та громадянських відносин, реєструвати рухоме та нерухоме майно, отримувати соцдопомогу та звартатись у відомчі органи.

У потоці «Розробки» спікери вели мову про останні блокчейн-проекти а також основні завдання та проблеми технічної сторони технології.

Блокчейн-девелопер Микола Байло зупинився на ролі смарт-контрактів в децентралізованих відносинах а також привів приклади вдалих кейсів на їх основі.

Виконавчий технічний директор CoinGate Рітіс Беляускас дав рекомендації по безпечному використанню різних крипто-гаманців а генеральний директор fintech-компанії Attic Lab Сергій Васильчук поділився методами захисту при роботі з ICO.

Блокчейн-девелопери високо оцінили спіч Ігора Леонт’єва, MVP Microsoft Azure. Він розповів про доступні інструменти для проектування та побудови оффчейн-зв’язків та методи їх побудови. Також він роібрав кейс створення сервісної книжки автомобіля на блокчейні, що використовує автоконцерн Renault-Nissan.

 

«Дякуємо всім спонсорам, учасникам та гостям заходу. Будемо раді зустрічі на нашому найближчому блокчейн-івенті», – підкреслили представники організатора Smile-Expo.