Віцепрезидентка Apex Capital Partners Софія Сіліна: про вигідні програми отримання громадянства та ПНП через інвестиції

Віцепрезидентка Apex Capital Partners Софія Сіліна: про вигідні програми отримання громадянства та ПНП через інвестиції

Які переваги дає інвестиційна імміграція? У яких країнах можна отримати громадянство через інвестиції, скориставшись послугами компанії Apex Capital Partners? І куди для цього потрібно вкладати гроші?

На ці й інші запитання в інтерв’ю для Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 відповіла віцепрезидентка Apex Capital Partners Софія Сіліна.

Apex Capital Partners міжнародна компанія, яка допомагає оформити участь у програмах отримання громадянства та ПНП через інвестиції. Також вона надає консультації щодо оподаткування та вибору нерухомості за кордоном.

В інтерв’ю Софія розповіла про послуги Apex Capital Partners і пояснила, як реалізується участь українців у програмах отримання посвідки на проживання через інвестиції. Вона пояснила, які можливості відкриває інвестиційна імміграція, та уточнила, у яких випадках заявнику можуть відмовити в наданні громадянства.

Інтерв’юер: Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 (BBCK)

Респондент: Софія Сіліна (С. С.)

BBCK: Розкажіть про діяльність Apex Capital Partners.

С. С.: Apex Capital Partners – міжнародна фінансово-консалтингова компанія з досвідом роботи понад 28 років, що надає послуги з питань оформлення громадянства через інвестиції на підставі державних ліцензій. Офіси розташовуються в Канаді (Монреаль), Чорногорії (Подгоріца та Котор), Домініці, Сент-Люсії, Антигуа та Барбуді, Сент-Кітсі і Невісі, на Кіпрі й Карибах.

Apex Capital Partners – компанія, яка є офіційним авторизованим агентом з оформлення участі в програмах «Громадянство через інвестиції» держав Сент-Кітс і Невіс, Домініка, Сент-Люсія, Антигуа та Барбуда, Гренада, Кіпр, Чорногорія. Як ліцензований агент Apex Capital Partners скеровує на розгляд у спеціальні департаменти документи, отримані від заявників.

BBCK: У яких країнах ваші клієнти можуть отримати громадянство та ПНП через інвестиції?

С. С.: За програмами інвестиційного громадянства зараз найпопулярніші Чорногорія, Карибські країни (Сент-Кітс і Невіс, Домініка, Гренада, Сент-Люсія, Антигуа та Барбуда), нова програма Мальти (MEIN), також є цікавість до програми Туреччини.

Щодо ПНП за інвестиції, то тут найпопулярніші «золоті візи», Португалія, Греція, Кіпр. Також ми пропонуємо звернути увагу на програму Start Up Visa Canada всім, хто цікавиться доступом до Північної Америки.

Працюємо за запитом із програмою EB-5 (імміграційна віза в США через інвестиції) і E2 (неімміграційна віза в США за інвестиції).

BBCK: Які країни зараз пропонують найвигідніші програми отримання громадянства через інвестиції?

С. С.: Ми вважаємо програму Чорногорії ключовим трендом індустрії для 2021 року (працює тільки до кінця року), бо це дуже низький інвестиційний поріг для отримання європейського громадянства. Згідно з умовами програми, це прямий шлях до громадянства, яке оформляється за шість місяців за інвестицію в €350 000. Тоді як Мальта, друга ключова програма з наявних у Європі, займе з оформлення мінімум 16 місяців, причому першим етапом буде ПНП, а інвестувати потрібно €850 000.

З-поміж карибських програм популярна тимчасова акція в Сент-Люсії (діє до кінця 2021 року). Можна вкласти в державні фонди від $250 000 (розмір вкладу залежить від кількості членів сім’ї) і повернути свій вклад через 5-7 років (із державною гарантією повернення).

Карибські програми зручні тим, що дають змогу в одну заявку додати відразу кілька поколінь: бабусь, дідусів, братів і сестер заявника. У найпопулярнішої програми Сент-Кітсу і Невісу зараз діє спеціальна пропозиція за опцією з внеском до фонду. За мінімального вкладення $150 000 можна оформити як одного заявника, так і сім’ю з 2-4 осіб.

BBCK: Як реалізується участь українців у програмах отримання ПНП через інвестиції?

С. С.: Процедура в нас досить стандартна. Ми надаємо безкоштовну консультацію за програмами, робимо попередню перевірку файлу клієнта, укладаємо договір і здійснюємо юридичний супровід оформлення участі в програмі.

BBCK: За яких умов іноземні країни можуть відмовляти людині чи цілій сім’ї в наданні громадянства або ПНП через інвестиції?

С. С.: У всіх програмах є due diligence – це стандартна перевірка, яка проводиться міжнародними професійними компаніями, що є підрядниками. Вона може виявити якісь деталі біографії, які кандидат намагався приховати, подаючи заявку. Тому ми повідомляємо всім клієнтам, що спочатку варто докладно та правдиво викласти всі факти. Це стосується і кримінального минулого, і походження коштів.

Часто відмови отримують кандидати на програму Мальти, вона цим прославилася. Однак ми допомагаємо знайти альтернативне рішення і для таких ситуацій, підібравши іншу програму, якщо рішення про відмову в оформленні було ухвалено суб’єктивно, невиправдано чиновником, який не проаналізував ситуацію інвестора.

BBCK: Куди потрібно вкладати інвестиції, щоб отримати в іноземних країнах ПНП?

С. С.: Загалом пропонується інвестувати в нерухомість, причому для особистого користування. Можна, звісно, обрати й комерційну, але в основному вибирають житлову, і програми це допускають.

До речі, для португальської програми «золота віза» можна вибрати як інвестиції нерухомість у Порту та Лісабоні тільки до 1 липня 2021 року. А ось з 1 липня вже можна буде отримати ПНП Португалії тільки за інвестицію в регіональну нерухомість.

BBCK: У чому головні переваги інвестиційної імміграції?

С. С.: Це можливість розв’язати питання з безвізовими переміщеннями, отримати можливість відвідувати країну, яка тобі цікава, навіть коли є серйозні обмеження на пересування через пандемію.

Усі вже відчули на собі за останні півтора року, що таке закриті кордони. Документом, який допоможе виїхати з країни і в’їхати в іншу, є здебільшого не туристична віза, а саме ПНП чи друге громадянство.

Багато хто захотів розв’язати для себе це питання, а програми ПНП і громадянство за інвестиції – це простий налагоджений спосіб, який можна реалізувати в короткі терміни. Причому здебільшого вам не потрібно буде дотримуватися взагалі ніяких вимоги до проживання в країні постійного місця проживання чи альтернативного громадянства. Це ваш «запасний аеродром».

BBCK: Які плани щодо розвитку Apex Capital Partners на найближчі 2-3 роки?

С. С.: Ми будемо, як, втім, і завжди, стежити за трендами у сфері інвестиційного громадянства й постійного місця проживання та вчасно на них реагувати, щоб зробити найбільш актуальні програми доступними для своїх клієнтів.


25 травня Apex Capital Partners стала експонентом демозони Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021, де представила свої послуги широкій аудиторії криптопрофесіоналів. У межах заходу компанія розіграла серед відвідувачів ваучер на відпочинок у п’ятизірковому готелі Чорногорії.

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції