В Україні зареєстровано другий законопроект стосовно криптовалют

В Україні зареєстровано другий законопроект стосовно криптовалют

В Україні з'явився черговий законопроект щодо криптовалют. У ньому дається нове визначення цифрових активів та запропоновано заходи щодо підтримки майнінгу. Текст закону доступний на сайті Верховної Ради.

На відміну від попереднього законопроекту, де криптовалюта була лише програмним кодом, цей визначає її як фінансовий актив.

«Криптовалюта – це вимір вартості у цифровому вигляді, який базується на математичних обчисленнях, виступає їх результатом і має криптографічний захист обліку. Може використовуватися як засіб обміну, збереження вартості або одиниця обліку. Для цілей юридичного регулювання, криптовалюта – фінансовий актив », – зазначено у проекті.

Криптобіржі, згідно з документом, повинні будуть проходити обов'язкове ліцензування, у результаті якого їм буде присвоєно статус фінансових установ. Вони також зобов'язані нести відповідальність за порушення умов ліцензії.

Криптоінвесторами визнаються юридичні та фізичні особи. При цьому вони самі несуть ризики за результат проведених операцій.

У законопроекті зазначено, що майнером може стати будь-яка особа. При цьому він розпоряджається всіма здобутими криптовалютами. Але майнінг через третіх осіб без їх згоди буде визнаватися правопорушенням. У документі вказані заходи зі стимулювання майнінгу. Так, для осіб, які видобувають криптовалюти, будуть встановлені знижені тарифи на електрику, нульова ставка податку на придбання цифрових валют і відрахування у розмірі 2% до Пенсійного фонду при переводі криптовалют у гривню.

Законопроект передбачає, що регулювання криптовалютних операцій буде здійснювати Нацкомісія з ринку фінансових послуг. А за випуском цифрових активів повинна стежити Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.

 

Дізнайтеся більше на Blockchain & Bitcoin Conference Kiev!

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції