В Україні легалізували криптовалюту. Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3637

В Україні легалізували криптовалюту. Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3637

На пленарному засіданні Верховної Ради України 8 вересня був ухвалений законопроєкт про віртуальні активи. У другому читанні за документ проголосувало 276 нардепів. Тепер його має підписати президент Володимир Зеленський.

Закон передбачає регулювання правовідносин на українському крипторинку, визначає права й обов’язки його учасників, а також встановлює принципи державної політики в цій сфері.

У юридичному полі тепер визначено поняття «віртуальний актив». Згідно з документом, це «нематеріальне благо, яке є об’єктом цивільних прав, має вартість і виражене сукупністю даних в електронній формі».

За словами глави Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна входить до списку світових лідерів із використання віртуальних активів, а щоденний криптооборот у країні становить 1 млрд грн. Ухвалення закону дасть змогу вивести ці кошти з тіні.

Міністр зауважив, що тепер відносини між криптокомпаніями та державою будуть прозорими. Вигідні умови оподаткування та комфортна робота з регулятором дадуть змогу компаніям реєструватися в Україні, а не в іноземних країнах. Таким чином, підприємці відчуватимуть себе захищеними, а бюджет отримає додаткові доходи.

Водночас криптовалюти не стануть платіжним засобом, але ними можна буде законно володіти, обмінювати, торгувати тощо.

Однак ухвалення законопроєкту не запускає повноцінний ринок віртуальних активів. Це стане можливим після ухвалення змін до Податкового кодексу України. Зараз робота над законопроєктом триває. Він врегулює питання оподаткування учасників українського крипторинку.


Хочете дізнатися про перспективи розвитку ринку після ухвалення закону «Про віртуальні активи»? Приєднуйтеся 9 листопада до Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021.

Придбати квиток >>>

Приєднуйтесь до Telegram-чату,

щоб залишатися в курсі всіх новин Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 та особисто познайомитися з провідними представниками криптоспільноти!

Перейти

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції