Керівник відділу PR та маркетингу в BestChange Микита Зуборєв: про принципи роботи сервісу та стан ринку криптовалютних обмінників

Керівник відділу PR та маркетингу в BestChange Микита Зуборєв: про принципи роботи сервісу та стан ринку криптовалютних обмінників

Які ключові тенденції простежуються з-поміж обмінників в Інтернеті? Яким вимогам вони мають відповідати, щоб бути конкурентоспроможними?

На ці та інші запитання в інтерв’ю Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 відповів представник BestChange – провідного майданчика для пошуку сайтів із вигідним курсом обміну криптовалют.

BestChange отримав статус exchange-спонсора Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021.

Під час бесіди керівник відділу PR та маркетингу компанії Микита Зуборєв розповів про особливості розвитку крипторинку та критерії вибору безпечних обмінників. Він перерахував переваги, які має сервіс, а також поділився планами розвитку платформи.

Більше цікавої інформації ви знайдете в інтерв’ю!

Інтерв’юер: Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 (BBCK).

Респондент: Микита Зуборєв (М. З.).

BBCK: BestChange працює вже 14 років. На вашу думку, наскільки за цей час трансформувалися обмінники? Як на цей процес вплинув розвиток крипторинку?

М. З.: Ринок останніми роками швидко дорослішає. Більшість користувачів уже не тільки знають, чого хочуть, а й вимагають чудовий сервіс від обмінних пунктів. Якщо обмінний пункт працюватиме повільно, непрозоро й ігноруватиме побажання клієнтів, він ризикує закритися. Тому обмінні пункти стають зручнішими та простішими.

Самі обміни стають безпечнішими. Ми зацікавлені в бездоганній роботі наших партнерів не менше їх самих, тому відстежуємо тренди і вводимо нові рекомендації та правила для ринку. Завдяки помилкам і недосконалості регламентів деяких обмінних пунктів ми формуємо рекомендації для інших понад 400 сервісів, що робить надійнішим і дешевшим процес обміну як для користувача, так і для самого постачальника послуг.

Безліч внутрішніх процесів і робота з проблемними заявками зазнали різних змін. Раніше це була нескоординована стихійна робота, а зараз усі правила обміну стали чіткими та зрозумілими.

Щодо вподобань користувачів, то все частіше шукають менш популярні токени, ніж біткоїн чи ефіріум. Тому обмінні пункти слідом за попитом намагаються розширити свою пропозицію.

BBCK: За яким принципом відбувається добір обмінників, які представлені на BestChange?

М. З.: Нам щотижня надходить велика кількість запитів на додавання обмінних пунктів до моніторингу, проте далеко не всі з них додаються на наш сайт. Ми висуваємо суворі вимоги, яким має відповідати сервіс.

Іноді, коли BestChange запускає новий перспективний напрям чи валюту нової країни, ми самостійно шукаємо обмінні пункти і пропонуємо взяти участь у лістингу на загальних з усіма умовах.

У будь-якому випадку незалежно від того, ким була ініційована заявка, кожен з обмінників ретельно перевіряється перед додаванням. Водночас команда BestChange безперервно стежить за тим, щоб усі майданчики як слід виконували свої зобов’язання.

Сама перевірка обмінних пунктів виконується за безліччю показників і вміщує комплексне оцінювання репутації як самого сервісу, так і його адміністратора. Це зменшує ризики під час здійснення фінансових операцій. У разі якщо обслуговування неякісно виконує свої зобов’язання, до нього може бути застосована низка заходів, які стимулюють обмінник розв’язати питання.

Найнадійніші обмінні пункти – ті, біля назви яких розміщені іконки, що свідчать про проходження додаткової перевірки або наявність офіційної юридичної реєстрації компанії.

BBCK: За яких умов обмінний пункт може бути доданий до моніторингу BestChange?

М. З.: Умови додавання обмінних пунктів у нас стандартні для всіх, і наявний перелік мінімальних вимог: вік не менше 6 місяців, унікальний дизайн, гарна репутація, загальний резерв понад $10 тисяч та деякі інші технічні деталі. Повний список вимог публічний та доступний на нашому сайті.

Варто зазначити, що ми не приймаємо оплату за додавання нових обмінних пунктів у жодному вигляді. Якщо хтось звернувся до обмінного пункту із пропозицією оплати за прискорене додавання до моніторингу BestChange, то це шахраї. Також ми не приймаємо від обмінників тимчасові депозити чи застави як додаткові гарантії надійності.

Якщо обмінний пункт підходить за мінімальними вимогами, починається другий етап – ретельна перевірка репутації ресурсу. І лише після успішного проходження всіх етапів перевірки майданчик буде додано до лістингу.

BBCK: Які переваги можуть отримати власники бізнесу, додавши обмінник на BestChange?

М. З.: Наш моніторинг є одним із найбільших у світі ресурсів у сфері позабіржової торгівлі криптовалютами. Партнери BestChange отримують доступ до нашого трафіку, а це понад 4,5 млн візитів зацікавлених в обміні користувачів на місяць.

Окрім цього, на ринку СНД та близького закордоння ми є найавторитетнішим ресурсом у своїй сфері, чия репутація є незаперечною перевагою та певним гарантом якості для наших активних партнерів.

BBCK: За якими критеріями визначаються безпека та надійність обмінника?

М. З.: Цих параметрів дуже багато. До додавання до лістингу ми перевіряємо репутацію та всі зв’язки адміністрації з можливими неблагонадійними контрагентами. Вивчаються як відкриті дані, наприклад відгуки, так і внутрішня інформація з великої кількості джерел.

Після потрапляння до лістингу ми уважно стежимо за репутацією наших партнерів. Проходять ручні перевірки модераторами, також за станом бізнесу стежить багато автоматичних метрик. За найменшої підозри на неблагонадійність адміністрації обмінного пункту сервіс буде оперативно усунено з лістингу до з’ясування обставин.

BBCK: Наскільки зараз високий попит на послуги обмінників, зокрема криптовалютних? Які чинники впливають попит?

М. З.: Попит зараз на дуже високому рівні. Загалом після буму кінця 2017 року попит на криптовалютні напрями лише ненадовго зменшувався в період «криптозими», але ніколи вже не повертався до колишніх значень. Події того року, здається, назавжди змінили структуру попиту користувачів нашого ресурсу.

Зараз ми бачимо все більше нових користувачів, тих, хто приходить з інших сфер, і зовсім новачків. Разом із попитом зростає і пропозиція з боку ринку. Кількість обмінних пунктів постійно збільшується, майданчикам доводиться конкурувати як на рівні курсів, так і на рівні сервісу, швидкості, доброзичливості.

Ринок постійно розвивається, кількість учасників зростає. Ці чинники позитивно впливають на вартість криптовалюти, а отже, й на привабливість цієї сфери економіки, що приводить ще більше нових учасників.

BBCK: На які характеристики порекомендуєте звертати увагу пересічним користувачам під час вибору сервісу для обміну криптовалюти?

М. З.: Під час вибору сервісу обміну не варто зупинятися лише на вигідності курсу. Важливо проаналізувати його репутацію, манеру спілкування операторів, швидкість і необхідність додаткових процедур реєстрації та верифікації.

Щоб систематизувати це, ми розробили спеціальну систему значків, які характеризують різні особливості обмінних пунктів. Радимо звертати на них увагу, тоді можна за секунду зрозуміти, який конкретний сервіс не підійде для розв’язання конкретного завдання.

Наприклад, якщо використовується ручний чи напівавтоматичний режим обміну, стягуються додаткові комісії, потрібна реєстрація, верифікація картки або документів, перекази реалізуються з іншої платіжної системи, є затримки (холд) під час оплати та деякі інші нюанси.

Також рекомендуємо перед обміном перевіряти репутацію сервісу, стиль спілкування та спроможність оперативного розв’язання питань. Оцінити їх можна за відгуками інших користувачів, яких ми за 14 років роботи зібрали вже понад 860 тисяч.

BBCK: Які плани розвитку BestChange?

М. З.: Ми, як і раніше, продовжуємо вдосконалювати регламенти та правила відносин усередині індустрії. Уже зараз у розробленні є кілька таких документів, які допоможуть спростити розв’язання спірних моментів.

У найближчих планах удосконалити інтерфейс сайту на основі побажань наших користувачів. Зробити дизайн легшим, зручнішим та очевиднішим.

Також не залишаємо претензій на світову експансію. На території пострадянського простору ми вже номер один у своїй ніші, тому намагатимемося популяризувати з висоти свого авторитету позабіржову торгівлю і в інших країнах.

BBCK: BestChange отримав статус exchange-спонсора Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021. Чого очікуєте від заходу?

М. З.: Ми очікуємо як нових користувачів для нашого сервісу, так і зворотний зв’язок від тих, хто вже знайомий із нами. Сподіваємося отримати поради та персональний досвід учасників, щоб разом удосконалювати весь ринок.

А ще такі заходи дають змогу урізноманітнити рутину на тлі локдаунів та осінньої погоди. А коли таке дозвілля ще й допомагає розвивати індустрію – це просто приголомшливо! Хочемо подякувати організаторам за таку можливість.

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції