Рейтинг найперспективніших блокчейн-платформ 2018 року

Рейтинг найперспективніших блокчейн-платформ 2018 року

У 2017-у збір коштів завдяки блокчейн-технологіям на основі краудфандингу склав велику конкуренцію традиційному фінансовому ринку. У середньому за місяць ICO-проекти залучили на 10 мільйонів доларів більше, ніж венчурні стартапи. Із збільшенням ICO кількість блокчейн-платформ теж зростає. Які з них найперспективніші сьогодні?

Ethereum (ринкова частка – 82,70%)

ethereum.org

Коли говорять про Bitcoin, зазвичай мають на увазі криптовалюти, коли говорять Ethereum – мають на увазі ICO. За даними ресурсу cryptocompare.com, майже 70% всіх проектів ICO використовують платформу Ethereum. Вона відрізняється неабияким набором функцій, можливістю розробляти розумні контракти, відкритим вихідним кодом.

Разом з цим Ethereum – криптовалюта. Її токени досить популярні, тому що підтримуються багатьма криптобіржами і гаманцями. Зацікавилися нею навіть компанії-гіганти – Microsoft і IBM.

Waves (WAVES) (ринкова частка – 2,20%)

wavesplatform.com

Проект Waves – друга щодо популярності платформа для ICO після Ethereum. Вона має всі інструменти для вирішення питань, пов'язаних з блокчейном. Виокремлюється неабиякою швидкістю обробки транзакцій (близько 190 за секунду) і зручним користувальним інтерфейсом. Відкрита блокчейн-платформа, яка розроблялася завдяки натхненню криптовалютою NXT.

Waves на ринку з’явилася у 2016 році й стала однією з тих, розвиток яких досить швидкий (її ICO за місяць зібрав близько 16 мільйонів доларів). Сьогодні на платформі випущено 7 566 токенів із загальною сумою понад мільярд доларів. У 2018 році Waves планує ввести більш складні функції для вирішення різних завдань галузі та збільшити свою частку на ринку.

NEM (ринкова частка – не більше 1%)

nem.io

Платформа працює на основі технології розподіленого реєстру, яка характеризується високою захищеністю і гарною швидкістю. Зараз NEM, запущена у 2015 році, є одним з найбільш інноваційних блокчейн-майданчиків. У серпні 2017-го фонд NEM.io оголосив про розробку нової платформи шифрування, що налаштовується.

NEM відрізняється від інших однохвилинним блоковим часом, алгоритмом доказу важливості (POI) і багатозначними обліковими записами. Також NEM – це криптовалюта, ринкова капіталізація якої минулого року перевищувала два мільярди доларів.

Nxt (NXT) (ринкова частка – не більше 1%)

nxtplatform.org

NXT як блокчейн-платформа для ICO має високі результати роботи у 2017 році та продовжує розвиватися. Її функції – децентралізований обмін активами, децентралізовані системи голосування і управління, поетапні транзакції. Все це сприяє привабливості NXT для інвесторів.

Платформа NXT – одна з найбільш захищених від атак, підтримує велику кількість транзакцій. На початку 2018 року з’явилася нова версія Nxt – Ardor. Вона подібна щодо функцій, але надає користувачам розширення базових можливостей і нові інструменти для емісії активів.

BlockStarter (ринкова частка – не більше 1%)

blockstarter.tech

Ще одна блокчейн-платформа, яка може істотно змінити індустрію ICO. BlockStarter нещодавно представила зручний інтерфейс, котрий дозволяє недосвідченим користувачам без проблем створювати ICO власноруч.

На відміну від інших платформ, дає можливість зберігати чернетки при створенні власних ICO. Щоб зробити певні виправлення і доповнення, автори також можуть ділитися доступом до проекту зі своєю командою.

EOS (в розробці)

eos.io

EOS – це нова блокчейн-платформа, завдяки якій великі корпорації, фінансові організації та уряди можуть створювати децентралізовані додатки.

Швидкість транзакцій основних платформ, таких як Ethereum і Bitcoin, зазвичай обмежена, EOS же збирається робити акцент на швидкодії. Незважаючи на те, що платформа знаходиться у початковій стадії розвитку, є думки, що загалом вона стане справжнім проривом технології блокчейн на основі Ethereum. ICO планують продовжити до 3 липня 2018 року.

Висновки

Найбільш зручною і популярною платформою для створення смарт-контрактів була і залишається Ethereum. Саме розумні контракти дозволяють вносити додаткову інформацію до блокчейн і надають користувачам більше можливостей. Нові блокчейн-платформи пропонують інноваційні інструменти, технології підвищеного захисту і високу швидкість роботи, що часто теж є важливим моментом для створення успішного ICO.

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції