Перспективні способи застосування блокчейна

Перспективні способи застосування блокчейна

Децентралізована система збереження електронних даних блокчейн спочатку використовувалася для створення і майнінгу криптовалют. Але технологію можна застосовувати не лише у цій сфері: її безпека і прозорість корисні у будь-якій діяльності, де існує великий ризик обману і помилок при передачі інформації.

Блокова база даних складається з послідовності транзакцій, інформація про які зберігається одночасно на безлічі комп'ютерів у різних точках світу. Підробити або видалити такі відомості нереально: саме ця особливість робить блокчейн-технологію настільки перспективною для використання в медицині, логістиці, управлінні даними, державних і багатьох інших сферах регулювання. Розглянемо основні з них.

Логістика

Майже кожен з етапів перевезення і доставки вантажів можна відстежувати за допомогою блокчейн-технологій. Подібні логістичні додатки дозволяють зрозуміти, де знаходиться замовлення, в яких умовах зберігається, хто відповідає за результат. Найвідоміша компанія, яка здійснює електронний контроль доставки, − Wave. Також про розробку власної логістичної системи на основі блокчейна нещодавно заявив корейський гігант Samsung.

Адміністрування мереж, підтвердження прав доступу

Явки і паролі, імена і кількість користувачів певної мережі можуть бути надійно захищені за допомогою технології блокчейн. У разі відсутності одного головного центру адміністрування, таку базу неможливо зламати – вона захищена від хакерів і серверних помилок.

Дані про право власності

Технологія блокчейн легко адаптується до виконання будь-яких операцій з реєстрації, передачі та зберігання даних. Завдяки їй підтверджувати і передавати інформацію про права власності можливо за лічені хвилини: вкрасти або підробити такі дані дуже складно. Це може застосовуватися в багатьох сферах державного регулювання, наприклад – при реєстрації прав на землю. Грузія і Швеція вже використовують блокчейн у роботі кадастрової системи.

Система охорони здоров'я

За допомогою блокчейна можна систематизувати і зберігати дані про пацієнтів, відслідковувати шляхи надходження у продаж фармацевтичної продукції, рецептів. Майже всі створені нині медичні платформи розроблені для зручності користувачів і надійності зберігання історій хвороб.

На державному рівні криптографічний цифровий принцип сортування даних запровадили в Естонії. У 2016 році медичні картки громадян перевели в електронний вигляд для більш зручного доступу до медичних працівників і кращого збереження інформації.

Інтернет речей

За допомогою блокчейн-технологій дуже зручно збирати, систематизувати і зберігати інформацію про користувальницький досвід у сфері Інтернету речей. Дані не загубляться і не спотворяться, а також будуть у повній безпеці. Над розробкою проектів із застосуванням криптографічного захисту та децентралізації працюють компанії Chronicled, Filament і Chimera. Остання пропонує систему догляду за літніми людьми за допомогою збору даних з ґаджетів (на зразок фітнес-браслетів) і пристроїв віддаленого контролю стану здоров'я.

Створення безпечної системи DNS

Застосування блокчейна в службі доменних імен допоможе захиститися від DDoS-атак. Децентралізована альтернатива HTTP для реєстрації доменних імен не дозволить хакерам заблокувати роботу відразу всієї системи і з успіхом атакувати сервери. Подібна технологія також може перешкодити уряду контролювати доступ громадян до певних доменів.

З кожним роком кількість сфер застосування і новітніх розробок на основі технології блокчейн зростає. Ентузіасти сфери і її новачки регулярно обмінюються думками та ідеями на тематичних івентах, які відвідує неабияка кількість однодумців. 19 вересня у столиці України відбудеться вже шоста міжнародна Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv, де зустрінуться блокчейн-підприємці, розробники, інвестори і засновники стартапів.

Зареєструватися і взяти участь у заході та обговоренні перспектив технології блокчейн.

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції