Про успіх моніторингового сервісу BestChange в інтерв’ю для Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 розповів представник компанії Микита Зуборєв

Про успіх моніторингового сервісу BestChange в інтерв’ю для Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 розповів представник компанії Микита Зуборєв

Які тренди спостерігаються серед обмінних пунктів в Інтернеті? Які валютні пари зараз найбільш поширені в колі власників цифрових активів? І в чому секрет успіху одного з найпопулярніших сервісів моніторингу сайтів для обміну валют BestChange? Читайте про це в інтерв’ю з керівником відділу PR і маркетингу BestChange Микитою Зуборєвим.

Моніторинг обмінних пунктів BestChange працює вже понад 13 років. Він був створений для зручного та швидкого пошуку сайтів із вигідними умовами обміну електронних валют. Сервіс перевіряє інформацію про всі платформи та зібрав уже понад 700 тисяч відгуків користувачів про безпеку, зручність і чесність кожного з обмінних сайтів.

BestChange отримав статус Exchange Sponsor Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021.

В ексклюзивному інтерв’ю Микита Зуборєв розповів про нюанси роботи із сервісом, послуги та можливості, які він надає. Також представник BestChange пояснив, як правильно вибрати обмінний пункт та які характеристики він повинен мати.

Про це та багато іншого читайте далі в інтерв’ю!

Інтерв’юер: Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv (BBCK)

Респондент: Микита Зуборєв (М. З.)

BBCK: Розкажіть про моніторинг обмінних пунктів BestChange. У чому особливості та переваги сервісу?

М. З.: BestChange – це безкоштовний сервіс для пошуку пунктів обміну електронних грошей, інтернет-банкінгу та грошових переказів. Наш проєкт безперервно розвивається з 2007 року та є лідером не тільки з-поміж інших моніторингів, а й одним із найбільших за обсягом трафіку сайтів у цій сфері.

Спочатку наш онлайн-портал був створений для того, щоб можна було оперативно знайти обмінний пункт, який допоможе перевести грошові одиниці однієї електронної валюти в іншу з найменшими втратами. Однак із появою на ринку криптовалют наша аудиторія збільшилася в декілька разів.

Фактично ми є представниками частини OTC-ринку криптовалют, тому увібрали в себе переваги цього сегменту:

  • мінімальна публічність обміну, аж до відсутності будь-яких верифікації та реєстрацій;

  • гнучке ціноутворення, умови угоди можуть дещо відрізнятися в той чи інший бік від середньоринкового та біржового курсів;

  • мінімізація централізації та збільшення оперативності, контакт грошових коштів із третіми особами мінімальний у такій схемі обміну. У випадку з криптовалютами переказ надходить одразу на особистий децентралізований гаманець, а не внутрішній рахунок біржі чи сервісу.

Водночас наш сегмент ринку вирізняється помітною надійністю та великим запасом ліквідності, ніж ринок p2p-обмінів. На відміну від дрібних анонімних приватників у нашому лістингу розташовуються великі публічні сервіси, що дорожать своєю багаторічною репутацією. Безліч обмінних сервісів у лістингу, як і ми, старші за біткоїн. Також ми цілодобово стежимо за станом обмінних пунктів, а користувачі можуть залишати відгуки про їхню роботу, що зводить ризик шахрайства до мінімуму.

BBCK: Скільки обмінних пунктів представлено на вашій платформі? На які категорії вони поділені?

М. З.: Якщо рахувати сукупну кількість активних обмінних пунктів на російськомовній та англомовній версіях сайту, то їхня кількість зараз орієнтовно 400. Але якісь із них можуть перебувати на технічному обслуговуванні чи бути тимчасово вимкнені модераторами за незначні порушення. Якась частина обмінних пунктів добровільно припинила свою діяльність, ще кілька десятків перебувають у черзі на додавання – наші співробітники протягом декількох тижнів уважно вивчають їхню діяльність і репутацію перед тим, як допустити до лістинга.

Обмінні пункти не діляться на категорії. Будь-який із наших партнерів може брати участь в обмінах за будь-якими з понад 200 доступних напрямів, які утворюють понад 40 тисяч різних торгових пар.

BBCK: Які інструменти доступні користувачам BestChange?

М. З.: З додаткових функцій можна виокремити «Калькулятор» для точного розрахунку суми, яка одержується чи віддається. Для докладного вивчення курсів і резервів доступна «Статистика». Також наявні «Сповіщення» на Telegram чи email про курси та резерви, що дає змогу нашим користувачам обмінювати електронну валюту, коли курс чи резерв дійде до оптимального рівня. А за відсутності обмінних пунктів за рідкісним напрямом завдяки функції «Подвійний обмін» можна знайти оптимальний варіант двох обмінів через транзитну валюту.

BBCK: У чому запорука успіху BestChange, яка вже 13 років працює на ринку?

М. З.: Немає якоїсь чарівної таблетки. Сукупність чинників дала змогу через уже майже 14 років роботи сервісу з малознайомого сайту перетворитися на великий портал з аудиторією в 5,5 млн користувачів на місяць.

Якщо оцінювати в ретроспективі найбільш значущі чинники, які вплинули на успіх проєкту, можна виділити такі.

1. Ми опинилися в потрібному місці в потрібний час.

Сайт створювався за часів, коли потреба в такому сервісі практично була відсутня, про що свідчить і той факт, що декілька старіших проєктів відмовилися від бізнесу та продали свої домени нам. Зокрема, й сама індустрія електронних платіжних систем тільки зароджувалася. Був буквально десяток молодих платіжних систем, а коло їхніх користувачів було дуже обмежене. Але в перспективі це дало нам змогу стати найбільшим і найстарішим проєктом з усіх наявних.

2. Ми опинилися на гребені криптовалютного буму.

Як згадували раніше, BestChange старший за біткоїн, тому з появою криптовалют ми були повністю готові до їхньої інтеграції. Де, як не на моніторингу, шукати вигідні умови для купівлі електронних валют. У нас була фора завдяки наявній аудиторії та згадкам сервісу на тематичних ресурсах.

3. Ми зробили акцент на сервісі, а не маржинальності.

Ще на стадії створення сервісу засновником були прийняті принципи, яких ми дотримуємося ось уже майже 14 років: повна відсутність реклами та безкоштовна підтримка користувачів.

Ми відмовилися від додаткового рекламного доходу заради зручності, естетичного вигляду та лояльності наших користувачів. З дня заснування та до цього моменту наш сервіс дійсно безкоштовний на відміну від «безкоштовних» проєктів, із якими люди розплачуються своїми особистими даними чи увагою.

А головне, ми ніколи не покидаємо наших користувачів у біді. Як і всюди, у сфері обмінів відбуваються технічні збої, затримки та банальне нерозуміння. Наш сервіс завжди є посередником у суперечках і сприяє пошуку справедливого розв’язання проблем. Ми обробляємо сотні звернень на добу за абсолютно різними питаннями, починаючи з того, де зареєструвати біткоїн-гаманець чи як обміняти конкретну валюту, закінчуючи технічно складними питаннями щодо особливостей роботи будь-яких блокчейнів. І ми завжди намагаємося допомогти всім користувачам, навіть якщо запитання не стосується до нашої діяльності.

BBCK: Як виконати обмін криптовалюти за допомогою BestChange?

М. З.: Для проведення вигідних обмінних операцій потрібно виконати низку простих дій:

1. Виберіть вихідну та цільову валюти.

Для цього на лівій панелі, яка розташовується під логотипом BestChange, клацніть спочатку валюту, яка у вас є, а потім валюту, яку ви хочете отримати. Після вибору валют у правій частині сторінки відобразиться список обмінних пунктів, які можуть їх обміняти.

2. Розрахуйте підсумкову суму та перегляньте статистику (за бажанням).

Після вибору вихідної та цільової валюти ви можете відразу ж розрахувати, скільки грошей отримаєте або скільки грошей потрібно обміняти, щоб отримати певну суму. Для цього перейдіть на вкладку «Калькулятор», виберіть варіант «Віддайте» або «Отримайте», введіть суму. Далі виберіть варіант «Без комісії ПС» чи «Враховувати комісію» (ця опція визначає, чи потрібно враховувати комісії платіжних систем під час розрахунку суми обміну) і натисніть кнопку «Розрахувати».

3. Виберіть обмінник.

Попередній крок не обов’язковий, бо обмінні пункти вже відсортовані за вигідністю курсу. Виберіть відповідний обмінний пункт, попередньо переконавшись, що цей сервіс має достатній резерв валюти для проведення обмінної операції.

Подивіться останні відгуки про обмінний пункт, щоб переконатися в його працездатності та відсутності проблем. Для цього на вкладці «Курси обміну» наведіть курсор на обмінник у списку, який вас цікавить, і клацніть на відповідну йому комірку в стовпці «Відгуки». Після цього відкриється профіль цього сайту з повною інформацією про нього та відгуками інших користувачів.

4. Перейдіть на сайт обмінника для конвертації.

Визначившись із вибором, клацніть посилання «Перейти на сайт» на сторінці його профілю, щоб відкрити вебсайт обмінника. Якщо якийсь сайт уже вам знайомий, можна відкрити його відразу з таблиці у вкладці «Курси обміну».

5. Залиште відгук про роботу обмінника (за бажанням).

Після завершення операції обміну ви можете залишити відгук про роботу обмінника на сайті BestChange. Для цього поверніться в профіль обмінника та клацніть на посилання «Додати відгук». Ваша думка допоможе іншим користувачам визначитися з вибором.

Приєднуйтесь до Telegram-чату,

щоб залишатися в курсі всіх новин Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 та особисто познайомитися з провідними представниками криптоспільноти!

Перейти

BBCK: Які тенденції зараз спостерігаються в роботі обмінних пунктів, які надають послуги в Інтернеті?

М. З.: У середньому клієнт став вимогливішим, можливо, навіть примхливішим. Якщо на наш бізнес це помітно не вплинуло, то обмінні пункти змушені створювати бездоганний сервіс. Якщо обмінний пункт працює повільно, приховано чи ігнорує побажання клієнтів, то він ризикує втратити свої позиції в моніторингу, як і бізнес загалом.

Ми також зацікавлені в бездоганній роботі наших партнерів, тому відстежуємо тренди та вводимо нові рекомендації і правила для ринку. Наприклад, завдяки нам переважна більшість обмінних пунктів створила оперативний спосіб зв’язку у вигляді онлайн-чатів. Тепер їхні клієнти не перебувають у невіданні під час технічних затримок обміну.

А на тлі зростання кількості шахрайських атак процес обміну криптовалют стає безпечнішим. Збір статистики, скоринг перекладів, виділення окремих гаманців для різних користувачів – усе це тренди ринку.

Іншим трендом стає швидкість. У XХI столітті це тренд для будь-якого сервісу, а не тільки в нашій індустрії. Усе більша кількість обмінних пунктів максимально автоматизує процес обміну або робить його повністю автоматичним.

Зворотним боком медалі створення чудового сервісу став так званий споживчий тероризм, від якого нашому майданчику доводиться захищати вже обмінні пункти. Надмірні необґрунтовані вимоги та маніпуляції – це те, з чим ринок стикається практично щодня. Обмінному сервісу потрібно мати тверду, але справедливу позицію. Усі тонкощі та можливі проблеми мають бути заздалегідь описані в правилах обміну чи публічному регламенті сайту. Детальна документація – це теж один із трендів. За будь-які помилки й упущення доводиться платити.

BBCK: На вашу думку, які характеристика повинен мати майданчик для обміну фіатних і цифрових валют?

М. З.: По суті, ми вже відповіли в попередньому пункті. Ідеальний обмінний пункт: автоматичний, анонімний, з мінімальними комісіями, з оперативною підтримкою, різними бонусами та має офіційну реєстрацію з докладним регламентом роботи.

Таких сервісів зараз одиниці. Більшість наявних має тільки частину названих чинників. Поки є можливість для того, щоб зайняти помітну частку ринку, якщо хтось замислюється над інвестиціями в цей сектор.

BBCK: Порекомендуйте, на що передусім варто звертати увагу під час вибору обмінного пункту.

М. З.: Під час вибору сервісу обміну не варто зупинятися тільки на вигідності курсу. Важливо оцінити його репутацію, манеру спілкування операторів, швидкість і необхідність додаткових процедур реєстрації та верифікації.

Щоб спростити життя користувачів, ми й рекомендуємо користуватися BestChange. Репутацію проєктів уже перевірили наші модератори й адміністратори, манеру спілкування, спроможність оперативного розв’язання питань і швидкість можна оцінити за відгуками інших користувачів. А ось допустимість передання своїх особистих даних кожен оцінює сам – ми лише інформуємо про це додатковими позначками.

Намагайтеся не сліпо вибирати перший-ліпший обмінний пункт із верхньої частини списку. Попри те, що на нашому сервісі ризики ускладнень мінімальні, у відгуках можуть бути присутніми якісь факти, які виявляться принциповими для вас.

BBCK: Які валютні пари зараз найбільш популярні з-поміж власників цифрових валют?

М. З.: Як не дивно, найпопулярніші криптовалютні напрями з використанням інтернет-банкінгу. Купівля та продаж біткоїна й ефіріума безпосередньо через різні банки. «Приват24» на тлі популярності та здорової конкуренції має ще й мінімальний розмір комісій щодо інших варіантів. Тут навіть можна позаздрити жителям України.

У другому ешелоні обміни за участю USDT, Qiwi і «ЮMoney». Інші напрями мають уже незначну частку від загального обсягу обмінів.

BBCK: Чого очікуєте від Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021?

М. З.: На подібних конференціях можна дізнатися дуже важливі речі, але це буде тільки верхівка айсберга. Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021 – не кінцева мета. Це початок, який має задати установку на розширення нашої присутності в Україні.

Ми очікуємо, що вийде згуртувати спільноту користувачів нашого сервісу й отримати поради та особистий досвід учасників.

А головне, такі заходи, окрім усього іншого, дають урізноманітнити сірі будні, підібрати нове хобі, яке може надалі перерости в сенс професійного життя, що особливо актуально на тлі повсюдних локдаунів.


Приєднуйтеся 25 травня до Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv 2021, щоб дізнатися про перспективи розвитку криптовалютного ринку!

Програма та реєстрація >>>

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції