Кращі майнінг-пули 2018

Кращі майнінг-пули 2018

Популярність криптовалют призвела до появи майнінгових пулів, які об'єднані одним завданням – видобутком криптовалют. З’ясуємо, що таке майнінг-пул, які майнінг-пули кращі у 2018 році й чому на них варто звернути увагу.

Що таке майнінг-пул?

Майнінг-пул – це об'єднання майнерів, потужності яких працюють на видобуток криптовалют. У кожного такого пулу є сервер, який розподіляє завдання з обчислень для кожного учасника окремо. Як тільки сформовано блок – сервер розподіляє винагороду майнерам відповідно до встановлених правил, які у кожного свої.

Як розподіляється нагорода у майнінг-пулі?

Сервери автоматично розсилають нагороду у вигляді криптовалюти своїм майнерам. Але кожен робить це по-різному. Ось найбільш розповсюджені види розрахунків винагород:

  • PPS (Pay-Per-Share) – у цьому випадку всі учасники майнінг-пулу отримують нагороду за кожну з часток, яка передана до загального пулу.
  • PROP – тут сервер вираховує винагороду пропорційно всім часткам, які окремий майнер вклав до пулу.
  • Score – сервер рахує час, який пройшов від моменту надання частки до пулу. Якщо майнер не працює з пулом, то його нагорода суттєво падає.
  • PPLNS (Pay-Per-Last-N-Shares) – цей вид розрахунку схожий на PROP, але сервер враховує лише певну кількість останніх часток, які майнер здав до пулу.

4 кращих майнінг-пула 2018

SlushPool

Цей пул раніше був відомий як Bitcoin.cz Mining – його створив гендиректор компанії Trezor Марек Палатінус (нікнейм – Slush). Це – найстаріший і найперший з майнінг-пулів, які публічно заявили про себе, – він був створений у листопаді 2010 року. База SlushPool знаходиться в Чехії – ним керує Satoshi Labs. Його учасники майнять найпопулярнішу криптовалюту – біткойн – і трохи Zcash.

Винагорода у пулі йде за методом Score: старі частки (з початку майнінгового раунду) мають меншу вагу, ніж нові. Так пул бореться з майнерами, які перескакують з одного пулу на інший усередині раунду.

Комісія майнінг-пулу у 2018 залишається тією ж, що і завжди: на фіксованій позначці 2%. Безпосередньо ж пул, хоча і не найбільший у світі, але ж найавторитетніший і володіє інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом управління.

Згідно з даними офіційного сайту SlushPool, середнє значення його хешрейта (вираховується кожні 30 хвилин) становить 2,541 Eh/s.

Кращі майнінг-пули 2018 - 1

AntPool

Пул, який управляється китайською компанією Bitmain Technologies (випускає майнінговое обладнання). Майнерові у цьому пулі є доступним видобуток декількох криптовалют: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, ETC, Zcash, Dash, BCH і Siacoin. Згідно з даними сайту BTC.com, за останній рік він став найбільшим видобувачем біткойна у світі: на його частку припало 17,9% від частки всіх пулів.

Кращі майнінг-пули 2018 - 2

Цей майнінг-пул у 2018 р. продовжить надавати можливість вибору своїм користувачам – який тип розрахунку винагороди взяти: PPLNS або PPS. У першому випадку комісія складе 0%, а у другому – 2,5%. Кожен майнер може обрати найбільш вигідний варіант. До цього ж, винагорода виплачується раз на добу. Можна налаштувати мінімальну суму виплат на гаманець. За умовчанням вона стоїть на позначці 0,05 BTC, щоб запобігти високим комісіям деяких криптобірж за малі транзакції.

F2Pool

Ще один китайський пул. Він працює з 2013 року і сьогодні його частка у світовому видобутку біткойнів становить 8,6% (згідно з даними BTC.com)

Кращі майнінг-пули 2018 - 3

Крім біткойна, користувачам майнінг-пулу у 2018 р. буде доступним видобуток Litecoin, Ethereum, Zcash, ETC, Dash, Monero і Siacoin. Винагорода розсилається майнерам раз на добу за методом PPS. Але комісія пулу вище, ніж у більшості: вона становить 4%. Мінімальний розмір виплати встановлено на позначці 0,001 BTC. Пул відразу попереджає своїх користувачів: всі засоби, які не будуть виведені протягом 90 днів, підуть на його розвиток.

ViaBTC

Пул почав працювати з червня 2016 року, незважаючи на це, став одним з найбільших у світі з видобутку біткойнів. На його частку припадає 8,7% загальносвітового видобутку BTC (за останній рік).

Кращі майнінг-пули 2018 - 4

Майнери можуть видобувати у пулі Bitcoin, BCH, Litecoin, Ethereum, ETC, Dash і Zcash. Комісія досить висока – 6%, проте у пулі є мультипідпис, холодне зберігання криптовалюти і двофакторна аутентифікація користувачів, щоб максимально захистити кошти.

Розподіл винагород здійснюється щодня о 8 ранку (GMT +8) за методом PPS.

Особливість пулу полягає у тому, що він надає користувачам сервіс з автоматичного переведення потужностей на видобуток Bitcoin Cash, коли це найбільш вигідно. Майнери можуть зробити це й самостійно, але у такому випадку – лише вручну.

Кожен із перерахованих майнінг-пулів має свою специфіку. Перш ніж приєднатися до одного з них, необхідно зважити всі переваги і недоліки: для когось вирішальною виявиться комісія, для когось – розподіл винагород, а комусь є необхідним найширший спектр криптовалют, які видобуваються.

 

Дізнайтеся більше на Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv!

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції