Блокчейн і Web 3.0: як працюватиме Інтернет нового покоління

Блокчейн і Web 3.0: як працюватиме Інтернет нового покоління

Із того моменту, коли з’явилася Всесвітня павутина, вона вже встигла трансформуватися. На заміну Web 1.0 прийшов Web 2.0 – звичайний і знайомий для нас Інтернет. І сьогодні мовиться вже про Інтернет нового покоління – Web 3.0. Тож з’ясуємо, що це таке і яку роль відіграє у ньому блокчейн?

Що таке Web 3.0? Екскурс до історії

Виникнення веб-комунікації розпочалося з World Wide Web – Web 1.0. Тоді поняття Інтернет – це набір простих сайтів, ніякого скачування музики або швидкого спілкування з друзями.

Вже пізніше, період Web 2.0, відомий нам швидким підключенням, поширенням інформації та таким сайтами, як Facebook або Wikipedia.

Передбачається, що на заміну Інтернету, яким більшість людей користується зараз, прийде Web 3.0 – революційна концепція сфери веб-комунікації. Це – Інтернет третього покоління, децентралізований і керований безпосередньо користувачами.

Лише блокчейн може забезпечити повноцінну і якісну роботу нового Інтернету. Саме тому блокчейн є базою додатків і платформ для Web 3.0.

Центральний контроль vs. децентралізація

центральний контроль vs. децентралізація

Головна риса так званого Інтернету майбутнього – децентралізація, або відсутність центрального контролю. Технологія блокчейну дозволить зберігати дані розподілено: вони зберігатимуться і оновлюватимуться не на одному комп'ютері, а на всіх комп'ютерах мережі одночасно. А це свідчить про неможливість збору інформації великими корпораціями, які контролюють дані в централізованому Інтернеті сьогодні.

Принципи роботи і переваги Web 3.0

Принципи роботи і переваги Web 3.0

  • Контроль даних

Технологія блокчейну і шифрування дозволять користувачам самостійно контролювати дані, а збір і поширення інформації без згоди користувача будуть взагалі неможливими.

  • Безпека

Розподілене зберігання інформації і відсутність центрального сервера знизять кількість зломів і атак, оскільки дані будуть зберігатися розподілено, хакерам доведеться зламати всю мережу, а це неможливо.

  • Відкритість

Доступ до децентралізованого Інтернету матиме кожен користувач. Більш того, оскільки контент на Web 3.0 контролюється безпосередньо користувачами, його обмеження або цензура більше не будуть проблемою.

Існуючі альтернативи і майбутнє Інтернету

У сучасному світі створено чимало децентралізованих платформ і додатків на базі блокчейну, які поступово замінюють програмне забезпечення від інтернет-гігантів Google і Amazon.

Передбачається, що з часом всі користувачі перейдуть з Web 2.0 Apps на Web 3.0 DApps. Наприклад, звичний браузер Google Chrome буде замінено на Brave, а Storj замінить сервери для зберігання інформації Google Drive і Dropbox.

Для спілкування з друзями більше не знадобляться Skype і WhatsApp – користувачі перейдуть на платформи на зразок Experty.io і Status.

Додатки, розроблені на основі технології блокчейн, замінять і традиційні операційні та платіжні системи, соціальні мережі і сервери для скачування контенту.

Блокчейн може повною мірою трансформувати сучасний Інтернет, зробити його прозорим і безпечним. Процес переходу на Web 3.0 вже запущений, усе інше – лише справа часу.

Придбати квиток
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції